Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie  wszczęła i nadzoruje śledztwo w sprawie zgonu w dniu 28 stycznia 2019 r. jednym z budynków mieszkalnych w Ostrzeszowie 20 letniej kobiety oraz 44 letniego mężczyzny.
Pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na miejscu zdarzenia przeprowadzili niezbędne czynności procesowe w tym oględziny miejsca ujawnienia  zwłok oraz zabezpieczyli kilkadziesiąt śladów biologicznych celem dalszych badan kryminalistycznych.

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp zakończył skierowaniem do Sądu Okręgowego w Kaliszu śledztwo przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi Jarocina podejrzanemu o dopuszczenie się w dniu 15 marca 2018 r. w Cerekwicy Starej przy użyciu noży i bagnetów zabójstwa dwóch osób i usiłowania zabójstwa 3 innych osób, w tym nienarodzonego dziecka oraz spowodowanie obrażeń ciała w postaci ran ciętych ręki u kolejnej pokrzywdzonej.
W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy ustalono, że mężczyzna w okresie poprzedzającym zabójstwo, co najmniej od grudnia 2017 r. za pośrednictwem sieci Internet zakupił kilkanaście noży oraz 2 bagnety a także kominiarkę z nadrukiem czaszki, które to przedmioty zostały przez niego użyte w dniu zdarzenia.

Prokurator Rejonowy w Kaliszu nadzoruje postępowanie przeciwko 25 latkowi, podejrzanemu o zabójstwo młodej kobiety.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator ustalił, że w dniu 11 sierpnia 2018 r. w należącym do niego mieszkaniu mężczyzna wraz z pokrzywdzoną, z która pozostawał w towarzyskiej relacji oraz inną ustaloną osobą spożywał alkohol w postaci wódki.

Prokurator Rejonowy w Kaliszu zakończył skierowaniem do Sądu aktu oskarżenia postępowanie przeciwko siedmiu mieszkańcom Kalisza podejrzanym o pobicie trzech  innych mężczyzn w nocy z 7 na 8 października 2017 r. na jednej z głównych kaliskich ulic.
Jak ustalił w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy Prokurator, trzech mężczyzn wychodzących z jednego z kaliskich lokali gastronomicznych w późnych godzinach nocnych zostało zaczepionych przez stojącą na chodniku grupę siedmiu młodych mężczyzn - mieszkańców Kalisza w wieku 17-21 lat.

Prokurator Rejonowy w Jarocinie zakończył skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kaliszu śledztwo przeciwko 48 letniemu mieszkańcowi jednej z miejscowości powiatu jarocińskiego, któremu zarzucił usiłowanie zabójstwa pozostającej z nim w separacji żony oraz jej partnera.
Jak ustalił Prokurator w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy w dniu 1 marca 2018 r. podejrzany udał się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonych, gdzie, przy użyciu przywiezionego ze sobą młotka o wadze 1,34 kg włamał się do wnętrza lokalu mieszkalnego i działając z zamiarem pozbawienia pokrzywdzonych życia zadawał im uderzenia w okolice głowy i twarzoczaszki.