Wyrokiem z dnia 15 maja 2019 r Sąd Okręgowy III Wydział Karny w Kaliszu rozpoznał akt oskarżenia sporządzony przez I Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. i skazał 23 letniego obecnie mieszkańca Jarocina na karę łączną dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością ubiegania się o przedterminowe warunkowe zwolnienie po odbyciu 40 lat pozbawienia wolności.
Prokurator zarzucił mężczyźnie dopuszczenie się w dniu 15 marca 2018 r. w Cerekwicy Starej przy użyciu noży i bagnetów zabójstwa dwóch osób i usiłowania zabójstwa 3 innych osób, w tym nienarodzonego dziecka oraz spowodowanie obrażeń ciała w postaci ran ciętych ręki u kolejnej pokrzywdzonej.

Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie prowadzi postępowanie przeciwko 59 latkowi, któremu w oparciu o dokonane ustalenia, w tym zeznania świadków oraz opinię biegłego zarzucono usiłowanie dokonania zabójstwa mieszkanki powiatu krotoszyńskiego.

Jak ustalił prokurator w dniu 6 maja 2019 r. podejrzany wykorzystując, że pokrzywdzona znajdowała się samotnie na podwórzu swojej posesji podbiegł do niej i krzycząc, że „ją udusi i zabije” następnie obiema rękoma działając w zamiarze pozbawienia życia złapał ją za szyję zaciskając na niej palce oraz wciskając kciuku w krtań powodując przy tym trudność w oddychaniu oraz obrażenia ciała w postaci zsinień i zadrapań, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję mężczyzny przebywającego w sąsiedztwie.

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp zakończył skierowaniem do Sądu Okręgowego w Kaliszu śledztwo przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi Jarocina podejrzanemu o dopuszczenie się w dniu 15 marca 2018 r. w Cerekwicy Starej przy użyciu noży i bagnetów zabójstwa dwóch osób i usiłowania zabójstwa 3 innych osób, w tym nienarodzonego dziecka oraz spowodowanie obrażeń ciała w postaci ran ciętych ręki u kolejnej pokrzywdzonej.
W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy ustalono, że mężczyzna w okresie poprzedzającym zabójstwo, co najmniej od grudnia 2017 r. za pośrednictwem sieci Internet zakupił kilkanaście noży oraz 2 bagnety a także kominiarkę z nadrukiem czaszki, które to przedmioty zostały przez niego użyte w dniu zdarzenia.

Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie  wszczęła i nadzoruje śledztwo w sprawie zgonu w dniu 28 stycznia 2019 r. jednym z budynków mieszkalnych w Ostrzeszowie 20 letniej kobiety oraz 44 letniego mężczyzny.
Pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na miejscu zdarzenia przeprowadzili niezbędne czynności procesowe w tym oględziny miejsca ujawnienia  zwłok oraz zabezpieczyli kilkadziesiąt śladów biologicznych celem dalszych badan kryminalistycznych.

Prokurator Rejonowy w Kaliszu zakończył skierowaniem do Sądu aktu oskarżenia postępowanie przeciwko siedmiu mieszkańcom Kalisza podejrzanym o pobicie trzech  innych mężczyzn w nocy z 7 na 8 października 2017 r. na jednej z głównych kaliskich ulic.
Jak ustalił w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy Prokurator, trzech mężczyzn wychodzących z jednego z kaliskich lokali gastronomicznych w późnych godzinach nocnych zostało zaczepionych przez stojącą na chodniku grupę siedmiu młodych mężczyzn - mieszkańców Kalisza w wieku 17-21 lat.