Prokurator Rejonowy w Kaliszu nadzoruje postępowanie przeciwko 25 latkowi, podejrzanemu o zabójstwo młodej kobiety.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator ustalił, że w dniu 11 sierpnia 2018 r. w należącym do niego mieszkaniu mężczyzna wraz z pokrzywdzoną, z która pozostawał w towarzyskiej relacji oraz inną ustaloną osobą spożywał alkohol w postaci wódki.


Z wstępnych ustaleń wynika, iż pomiędzy podejrzanym, a 29 letnią pokrzywdzoną doszło do sprzeczki w trakcie, której mężczyzna działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia chwycił pokrzywdzoną za szyję, przewrócił na podłogę, po czym dusił ją rękoma oraz kolanem.
W wyniku powyższego zdarzenia i odniesionych obrażeń pokrzywdzona 29 letnia kobieta zmarła na miejscu.
Pod nadzorem Prokuratora na miejscu zdarzenia funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, wykonali szereg czynności procesowych w postaci przesłuchania kilkunastu świadków zabezpieczenia śladów biologicznych i kryminalistycznych, przeprowadzono również procesowe oględzin miejsca zdarzenia.
Decyzją prowadzącego czynności zabezpieczono zwłoki zmarłej celem przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, której termin jest obecnie ustalany.
Całość zabezpieczonych śladów wraz z próbkami krwi przekazany zostanie biegłym celem ich przebadania.
Mężczyzna przesłuchany przez Prokuratora przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i złożył wyjaśnienia w ramach, których nie potrafił wskazać jednakże racjonalnych powodów swego zachowania.
Przestępstwo zabójstwa kwalifikowane z art. 148§1 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.
Z uwagi na zagrożenie surową karą i obawę matactwa Prokurator wystąpił do Sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci  tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który to wniosek po rozpoznaniu w dniu 13 sierpnia 2018 r. został w całości uwzględniony.
    

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler