Prokurator Rejonowy w Jarocinie zakończył skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kaliszu śledztwo przeciwko 48 letniemu mieszkańcowi jednej z miejscowości powiatu jarocińskiego, któremu zarzucił usiłowanie zabójstwa pozostającej z nim w separacji żony oraz jej partnera.
Jak ustalił Prokurator w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy w dniu 1 marca 2018 r. podejrzany udał się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonych, gdzie, przy użyciu przywiezionego ze sobą młotka o wadze 1,34 kg włamał się do wnętrza lokalu mieszkalnego i działając z zamiarem pozbawienia pokrzywdzonych życia zadawał im uderzenia w okolice głowy i twarzoczaszki.


Powołany w śledztwie biegły z zakresu medycyny sądowej ustalił, że uderzenia te zadawane były „z dużą siłą” oraz w sytuacji gdy „oboje pokrzywdzeni stracili przytomność, byli bezbronni i nie stawiali oporu” , co skutkowało powstaniem poważnych obrażeń naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego, 48 latek nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i przedstawiał wersje rozbieżne z ustaleniami poczynionymi przez Prokuratora.
Na wniosek Prokuratora wobec mężczyzny stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Zgodnie z opinią biegłych psychiatrów podejrzany miał w chwili zdarzeń objętych treścią zarzutów zachowaną zdolność rozpoznania swoich czynów i pokierowania swoim postępowaniem oraz może brać udział w postępowaniu.
Objęte treścią zarzutów czyny  z art. 148 k.k. zagrożone są karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat lub karą dożywotniego pozbawienia wolności.
Termin rozprawy w przedmiotowej sprawie nie został dotychczas wyznaczony.


Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler