Prokurator Rejonowy w Kępnie nadzoruje postępowanie w związku z ujawnieniem w dniu  18 czerwca 2018 r. w jednym z budynków mieszkalnych w podkępińskiej miejscowości zwłok 61 letniego mężczyzny oraz 57 letniej kobiety z ranami postrzałowymi.
Czynności wykonane z udziałem techników Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przez Prokuratora na miejscu zdarzenia pozwoliły na ustalenie, że do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 18 czerwca 2018 r. we wczesnych godzinach rannych ( około 5.30).


Jak ustalono, przychodzący na godzinę 8 pracownicy należącego do zmarłego zakładu produkcyjnego ujawnili leżące zwłoki psa z raną postrzałową, a następnie zwłoki mężczyzny z raną postrzałową i znajdującą się w ich pobliżu jednostką broni myśliwskiej typu sztucer.
Wewnątrz domu w sypialni znajdowały się zwłoki 57 letniej kobiety również z raną postrzałową.
Dokonane na miejscu zdarzenia szczegółowe oględziny nie wykazały udziału w zdarzeniu osób trzecich.
Na miejscu zabezpieczono dwie jednostki broni myśliwskiej celem przekazania ich do badań biegłym z zakresu broni i amunicji.
Jak ustalono zmarły 61 latek posiadał pozwolenie na obydwie jednostki broni, w ostatnim okresie uskarżał się na problemy finansowe.
Na miejscu decyzją prowadzącego oględziny Prokuratora zabezpieczono szereg śladów biologicznych, balistycznych,i mechanoskopijnych, a zwłoki zmarłych osób zabezpieczono celem przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji zwłok.
Finalna karno-prawna ocena i ustalenia w zakresie stanu faktycznego możliwe będą po uzyskaniu kompletnego materiału dowodowego.  

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler