Prokurator Rejonowy w Jarocinie nadzoruje postępowanie przeciwko 19 letniemu mieszkańcowi powiatu jarocińskiego, podejrzanemu o zabójstwo matki.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator zarzucił mężczyźnie, że w godzinach nocnych w dniu 15 czerwca 2018 r  znajdując się w stanie nietrzeźwości, w miejscu swego zamieszkania, wszczął awanturę z swoją matką, w trakcie której zadał jej kilka uderzeń nożem kuchennym w okolice klatki piersiowej i pleców.


W wyniku powyższego zdarzenia i odniesionych obrażeń pokrzywdzona 58 letnia kobieta zmarła na miejscu.
Jak wynika z dokonanych ustaleń w chwili zdarzenia mężczyzna, znajdował się w stanie nietrzeźwości, wynoszącym 0,47 mg alkoholu na litr wydychanego powietrza.
Mężczyzna przesłuchany przez Prokuratora przyznał się do przedstawionych mu dwóch zarzutów, z których pierwszy dotyczył uszkodzenia samochodu w dniu 14 czerwca 2018 r, drugi zabójstwa matki w dniu 15 czerwca 2018 r. -  nie potrafił wskazać jednakże racjonalnych powodów swego zachowania.
Przestępstwo usiłowania zabójstwa kwalifikowane z art. 148§1 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.
Z uwagi na zagrożenie surową karą i obawę matactwa Prokurator wystąpił do Sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci  tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który to wniosek został uwzględniony.


Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler