Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp prowadzi śledztwo przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi Jarocina podejrzanemu o dopuszczenie się w dniu 15 marca 2018 r. w jednej z miejscowości pod Jarocinem zabójstwa dwóch osób i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób, w tym nienarodzonego dziecka.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator zarzucił mężczyźnie, działając z zamiarem bezpośrednim zabójstwa, dostał się tylnymi wejściem do wnętrza budynku jednorodzinnego i przy użyciu noża zadał dwojgu pokrzywdzonym- kobiecie i mężczyźnie wieku 59 lat, uderzenia skutkujące powstaniem ciężkich obrażeń ciała i w efekcie ich zgonem.


Następnie, na piętrze budynku podejrzany przy użyciu noża zaatakował ciężarną pokrzywdzoną powodując u niej poważne obrażenia ciała, w tym również obrażenia okolic brzucha, co skutkowało poważnymi obrażeniami płodu zagrażającemu jego życiu lub zdrowiu.
W wyniku powyższego zdarzenia w/w jak inni pokrzywdzeniu doznali poważnych obrażeń i obecnie pozostają hospitalizowani w szpitalu w Jarocinie oraz Ostrowie Wlkp.
Mężczyzna przesłuchany przez Prokuratora w charakterze podejrzanego przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Wskazał na osobisty konflikt pomiędzy nim a zmarłymi oraz pokrzywdzoną związany z jej ciążą.
Zarzucone mu cztery czyny z art. 148 § 2 pkt. 3 k.k. to jest zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie zagrożone są karą od 12 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności każdy.
Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę oraz obawę matactwa Prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.
W dniu 16 marca 2018 r. Sąd uwzględnił wniosek w całości i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy


Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler