Prokurator Rejonowy w Jarocinie nadzoruje postępowanie przeciwko 48 letniemu mieszkańcowi powiatu jarocińskiego, podejrzanemu o usiłowanie dokonania dwukrotnego zabójstwa.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator zarzucił mężczyźnie, że w godzinach wieczornych w dniu 1 marca 2018 r  działając zamiarem bezpośrednim zabójstwa, wyłamał drzwi wejściowe do jednego lokali mieszkalnych w Jarocinie, a następnie po wtargnięciu do środka mieszkania przy użyciu młotka zadawał dwojgu pokrzywdzonym uderzenia, skutkujące powstaniem ciężkich obrażeń ciała i koniecznością udzielenia pilnej pomocy medycznej.


W wyniku powyższego zdarzenia pokrzywdzeniu doznali poważnych obrażeń w postaci ran tłuczonych głowy i innych części ciała obecnie pozostają hospitalizowani.
Jak wynika z dokonanych ustaleń w chwili zdarzenia mężczyzna, znajdował się w stanie nietrzeźwości.
Mężczyzna przesłuchany przez Prokuratora przyznał się częściowo do przedstawionych mu zarzutów, nie potrafił wskazać jednakże racjonalnych powodów swego zachowania wskazując na  działanie pod wpływem silnych emocji oraz alkoholu.
Przestępstwo usiłowania zabójstwa kwalifikowane z art. 148§1 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.
Z uwagi na zagrożenie surową karą i obawę matactwa Prokurator wystąpił do Sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci  tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który to wniosek został uwzględniony.


Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler