Prokurator Rejonowy w Kaliszu prowadzi śledztwo w związku z ujawnieniem w dniu 15 lutego 2018 r. w jednej z kaliskich kamienic zwłok 62 letniego mężczyzny.
W sprawie zatrzymany został 28 letni mieszkaniec Kalisza, któremu na podstawie dokonanych ustaleń Prokurator zarzucił, że w dniu 9 lutego 2018 r. działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia zaatakował pokrzywdzonego nożem, powodując obrażenia ciała w postaci ran ciętych w obrębie kończyn górnych, a następnie uderzał go rękoma i kopał po całym ciele, powodując obrażenia, które skutkowały zgonem 62 latka.


Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w trakcie których opisał przebieg zdarzenia, wskazał przy tym, ze nie chciał doprowadzić do śmierci pokrzywdzonego, a do samego zdarzenia doszło z uwagi na istniejący pomiędzy nim , a pokrzywdzonym konflikt o podłożu osobistym.
Przestępstwo zabójstwa kwalifikowane z art. 148 §1 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności.
Z uwagi na zagrożenie surową karą Prokurator planuje wystąpienie do Sądu w Kaliszu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim
Maciej Meler