W dniu 31 maja 2016 r. Prokuratura Rejonowa w Kępnie  skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 31- letniemu Pawłowi W.  oskarżając go o usiłowanie zabójstwa 48 -letniego mieszkańca Kępna, pracownika punktu gier.
Do zdarzenia doszło 31 stycznia bieżącego roku, około 5 rano, gdy pokrzywdzony sam przebywał w lokalu, gdzie stały automaty do gier.


Oskarżony zakamuflował swój wygląd ubierając bluzę z kapturem i zasłaniając koszulką twarz, a następnie wszedł do lokalu i brutalnie pobił pięściami pokrzywdzonego po twarzy, głowie i tułowiu, uderzał jego głową o ścianę ,a także kopał go butami po całym ciele .
Pozostawił nieprzytomnego pokrzywdzonego w lokalu i udał się do miejsca zamieszkania.
W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał rozległych obrażeń głowy, twarzy, żeber, które narażały go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Oskarżony został ujęty 1 lutego 2016r. i od tego dnia pozostaje w tymczasowym areszcie.
Zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy, gdyż był uprzednio karany za spowodowanie obrażeń ciała na karę pozbawienia wolności, którą odbył. Paweł W. był również karany za wiele innych przestępstw. W dniu zdarzenia przebywał na warunkowym przedterminowym zwolnieniu z zakładu karnego .
W toku śledztwa oskarżony został poddany badaniu przez biegłych psychiatrów, którzy stwierdzili, że w chwili zdarzenia miał zachowaną pełną poczytalność.
Za zarzucany mu czyn –z art.13 § 1 k.k. w zw. z art.148 § 1 k.k. i art.157§ 1 k.k. w zw. z art.64 § 1 k.k. grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Agata Kobiela-Kurczaba