Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 35 - letniej kobiety.
Zarzut popełnienia wskazanego czynu przedstawiono 24 - letniemu mężczyźnie.

 

Zarzucono wymienionemu, że w dniu 28 marca 2016r. w Krotoszynie, działając w zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonej „usiłował przeciąć jej tętnicę szyjną”,  poprzez wbicie noża w szyję i przeciągnięcie nim  „po całej szyi”, jednak celu nie osiągnął, z uwagi na nie doprowadzenie do uszkodzenia tętnicy.
Do opisanego zdarzenia doszło w mieszkaniu, w którym przebywali wspólnie ze znajomymi wymienieni. W czasie powstałej sprzeczki podejrzany, jak ustalono, podszedł do pokrzywdzonej i trzymanym w ręce scyzorykiem spowodował, w opisany sposób, ranę szyi.
W ocenie biegłego z zakresu medycyny sądowej działanie podejrzanego spowodowało bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia pokrzywdzonej.
Zatrzymanie podejrzanego nastąpiło bezpośrednio po zdarzeniu. Przeprowadzone badanie wykazało, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Po przesłuchaniu mężczyzny w charakterze podejrzanego Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Sąd wniosek uwzględnił i podejrzany został tymczasowo aresztowany.
Śledztwo jest kontynuowane.
Czyn zarzucany podejrzanemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art.148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo-usiłowanie) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.
    
ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak