Prokuratura Rejonowa w Kępnie prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa  47  - letniego mężczyzny.
Zarzut dokonania powyższego czynu przedstawiono 33 – letniemu mężczyźnie.

 

Wymienionemu zarzucono, że w dniu 31 stycznia 2016r. w Kępnie, działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia, wszedł do punktu gier, gdzie pokrzywdzony spał na kanapie i kilkanaście razy uderzył go pięściami w głowę, szyję i okolice klatki piersiowej, po czym zadawał mu kolejne ciosy, także kolanem w głowę, a następnie uderzył kilkakrotnie jego głową o ścianę, powodując u niego szereg uszkodzeń ciała, m.in. złamania kości głowy oraz żeber, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej.
Z dokonanych ustaleń wynika, że podejrzany został wcześniej wezwany do opuszczenia  punktu gier przez pokrzywdzonego, który był upoważniony do zapewnienia w nim porządku. Po pewnym czasie podejrzany powrócił do wskazanego punktu z zamiarem pobicia pokrzywdzonego. Z opinii powołanego w ramach postepowania biegłego z zakresu medycyny sądowej wynika, że uszkodzenia ciała jakich doznał pokrzywdzony, w powiązaniu z mechanizmem ich spowodowania, narażały go na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu.
Do zatrzymania podejrzanego doszło w dniu 1 lutego 2016r. Prokuratura Rejonowa w Kępnie skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec wymienionego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd na posiedzeniu w dniu 4 lutego 2016r powyższy wniosek uwzględnił i zastosował tymczasowe aresztowanie.
Podejrzany wcześniej był wielokrotnie karany, a w czasie opisanego zdarzenia przebywał na warunkowym przedterminowym zwolnieniu z odbywania kary pozbawienia wolności.
Czyn zarzucany podejrzanemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo – usiłowanie) zagrożone karą od 8 lat do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak