Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 32 – letniej kobiety.
Zarzut popełnienia powyższego czynu przedstawiono 36–letniemu mężczyźnie, mieszkającemu w jej sąsiedztwie. Zarzucono wymienionemu, że w dniu 19 stycznia 2015r. w Ostrzeszowie, działając w zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonej, zadał jej nożem kilka ciosów w klatkę piersiową i szyję, powodując szereg ran kłutych, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z powodu podjęcia przez nią obrony i udzielenia jej natychmiastowej pomocy medycznej.


Do opisanego w zarzucie zdarzenia doszło w mieszkaniu pokrzywdzonej, po wejściu do niego przez podejrzanego, który zamieszkiwał w tym samym budynku. Po zdarzeniu mężczyzna wrócił do swego mieszkania, gdzie został zatrzymany przez wezwaną policję.
Z uwagi na wątpliwości co do poczytalności podejrzanego konieczne jest poddanie go badaniom sądowo – psychiatrycznym.
Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.
Czyn zarzucany podejrzanemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo – usiłowanie) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak