Prokuratura Rejonowa w Pleszewie prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa dwóch osób.
Zarzut popełnienia powyższego czynu przedstawiono 77 – letniemu mężczyźnie. Wymienionemu zarzucono, że w dniu 29 listopada 2014r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu pleszewskiego, działając z zamiarem pozbawienia życia swojej córki i zięcia wsypał do znajdującego się lodówce garnka z mlekiem granulat będący trutką na gryzonie, przy czym swego zamiaru nie osiągnął, gdyż pokrzywdzona, przed spożyciem mleka, zauważyła znajdujący się w nim granulat.


Z dokonanych ustaleń wynika, że pomiędzy podejrzanym a jego córką i zięciem istniał długotrwały konflikt, związany ze sporami co do sposobu prowadzenia gospodarstwa rolnego.
Do zatrzymania mężczyzny doszło wkrótce po zdarzeniu. W dniu 30 listopada 2014r. zastosowane zostało wobec niego tymczasowe aresztowanie.
Zarzucany wymienionemu czyn zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo - usiłowanie) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.


ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO


Janusz  Walczak