Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 44 – letniego mężczyzny.
Zarzuty dokonania powyższego czynu przedstawiono jego 42 – letniej żonie. Zarzucono wymienionej, że w dniu 16 marca 2014r. w Kaliszu, działając z zamiarem pozbawienia życia swojego męża pchnęła go dwukrotnie nożem w klatkę piersiową, w wyniku czego spowodowała uszkodzenia ciała, które doprowadziły do jego śmierci.

Do opisanego zdarzenia doszło w trakcie sprzeczki, poprzedzonej wcześniejszym spożywaniem przez wymienionych, w ich miejscu zamieszkania,  alkoholu. Wspólnie z nimi alkohol pił ich znajomy.
Kobieta została zatrzymana bezpośrednio po zdarzeniu. W dniu 18 marca 2014r., po przedstawieniu wymienionej zarzutów i przesłuchaniu jej, Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec niej tymczasowego aresztowania. Sąd powyższy wniosek uwzględnił i zastosował tymczasowe aresztowanie.
Zarzuty przedstawiono ponadto 26 – letniemu mężczyźnie, który spożywał wspólnie z wymienionymi alkohol. Zarzucono mu zaniechanie udzielenia pomocy pokrzywdzonemu zranionemu nożem, znajdującemu się w położeniu zagrażającym jego życiu. Dodatkowo zarzucono mu nie zawiadomienie o zabójstwie organów powołanych do ścigania przestępstw oraz utrudnianie postępowania przygotowawczego poprzez przedstawienie zafałszowanego przebiegu zdarzeń.
Wobec wymienionego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z częścią przesłuchanych w trakcie śledztwa osób.   
Czyny zarzucane podejrzanej zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności. W odniesieniu do podejrzanego przyjęto kwalifikację m.in. z art. 239 § 1 kodeksu karnego (utrudnianie postępowania przygotowawczego). Wskazane przestępstwo zagrożone jest  karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.   

ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak