Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa trzydziestoletniego mężczyzny przy użyciu broni palnej.
 Zarzut dokonania powyższego czynu przedstawiono czterdziestoletniemu mężczyźnie, mieszkańcowi Kalisza. Wymienionemu zarzucono, że w dniu 31 sierpnia 2013 roku, krótko po północy w Kolonii Kokanin, na drodze krajowej Nr 25, działając z zamiarem pozbawienia życia, jadąc samochodem osobowym w kierunku Kalisza, po zjechaniu na pas ruchu przeznaczony dla kierunku przeciwnego, a następnie zrównaniu się z samochodem osobowym kierowanym przez pokrzywdzonego, oddał w jego kierunku co najmniej 5 strzałów z nieustalonej broni palnej, lecz zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż wystrzelone pociski utkwiły w konstrukcji samochodu kierowanego przez pokrzywdzonego, a ponadto pokrzywdzony podjął skuteczną ucieczkę.
Zatrzymanie podejrzanego nastąpiło tego samego dnia, tj. 31 sierpnia 2013 roku, w oparciu o informacje przekazane przez pokrzywdzonego, który po zdarzeniu udał się bezpośrednio do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.
W dniu 2 września 2013 roku Sąd Rejonowy w Kaliszu na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kaliszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Obecnie trwają czynności śledcze zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności przebiegu zdarzenia i motywów działania sprawcy.
Czyn zarzucany podejrzanemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 13 § 1 kodeksu karnego w związku z art. 148 § 1 kodeksu karnego (usiłowanie zabójstwa), zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.