Prokuratura Rejonowa  w Krotoszynie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 25 - letniego mężczyzny.
Zarzut dokonania powyższego czynu przedstawiono 47 – letniemu mieszkańcowi Krotoszyna.Zarzucono wymienionemu, że w dniu 3 lutego 2013r. w Krotoszynie, w swoim mieszkaniu, działając z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego wielokrotnie uderzał go w głowę i klatkę piersiową, w wyniku czego doznał on szeregu poważnych uszkodzeń ciała, które doprowadziły do jego śmierci.
Z dokonanych ustaleń wynika, że wymienieni w godzinach wieczornych w dniu 3 lutego 2013r. w jednym z lokali na terenie Krotoszyna wspólnie spożywali alkohol. Następnie, po usunięciu ich z lokalu, udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego. Wówczas, jak ustalono, doszło do zdarzenia opisanego w zarzucie. Zwłoki mężczyzny zostały następnie ujawnione przed budynkiem, w którym zamieszkiwał podejrzany. Zgon mężczyzny stwierdzono po przybyciu wezwanej karetki pogotowia ratunkowego.
Wobec podejrzanego, zatrzymanego bezpośrednio po zdarzeniu, zastosowano w dniu 5 lutego 2013r. tymczasowe aresztowanie.
Wymieniony wcześniej był wielokrotnie karany
Czyn zarzucany podejrzanemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności