Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa, poprzez postrzelenie z broni palnej, 33 - letniego mężczyzny.
Skierowanym w dniu 12 listopada 2012r. do Sądu Okręgowego w Kaliszu aktem oskarżenia objęto 30 – letniego mężczyznę. Zarzucono wymienionemu, że w dniu 30 grudnia 2011r. w Kaliszu, działając z zamiarem ewentualnym, wspólnie z nieustalonym mężczyzną, usiłował pozbawić życia pokrzywdzonego, w ten sposób, że oddał do niego strzał z broni palnej, w wyniku czego spowodował u niego ranę postrzałową uda, co doprowadziło do powstania realnego zagrożenia dla jego życia.


Do powyższego zdarzenia doszło, w godzinach wieczornych, na jednej z ulic w centrum Kalisza. Pokrzywdzony bezpośrednio po zdarzeniu został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.
W dniu 3 stycznia 2012r. został zatrzymany przez policję podejrzany o postrzelenie pokrzywdzonego mieszkaniec Kalisza. Wcześniej był on karany, m.in. za spowodowanie uszkodzeń ciała, a w czasie zdarzenia był poszukiwany listem gończym w związku z prowadzonym przez sąd postępowaniem.
Wobec podejrzanego zastosowane zostało, przedłużane kolejnymi postanowieniami sądu, tymczasowe aresztowanie.
W trakcie śledztwa uzyskano szereg specjalistycznych opinii, m.in. z zakresu medycyny sądowej, a także z dziedziny broni i amunicji. Podejrzany został poddany badaniu przez biegłych – psychiatrów, którzy w wydanej opinii stwierdzili, że w czasie zdarzenia miał on zachowaną poczytalność.
Dodatkowo zarzucono wymienionemu nielegalne posiadanie broni palnej, z której oddał strzał do pokrzywdzonego.
Czyn zarzucany oskarżonemu zakwalifikowano m.in. jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo - usiłowanie) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.