Prokuratura Rejonowa w Pleszewie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 41 – letniego mężczyzny.
Zarzuty dokonania powyższego czynu przedstawiono 48 – letniemu bratu pokrzywdzonego. Zarzucono wymienionemu, że w nocy z 10 na 11 października 2012r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Gizałki, pow. pleszewski, działając z zamiarem pozbawienia życia swego brata zadał mu cios nożem kuchennym w klatkę piersiową, powodując ranę kłutą serca i krwotok wewnętrzny, co doprowadziło do jego zgonu.


Do opisanego zdarzenia doszło w budynku w którym zamieszkiwali podejrzany i pokrzywdzony, a także ich brat. Przed jego zaistnieniem mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. Wcześniej pomiędzy podejrzanym i pokrzywdzonym w czasie gdy byli w stanie nietrzeźwości dochodziło do sprzeczek, podobnie doszło do niej bezpośrednio przed zdarzeniem.
Prokurator Rejonowy w Pleszewie w dniu 12 października 2012r. skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd powyższy wniosek uwzględnił i podejrzany został tymczasowo aresztowany.
Czyn zarzucany podejrzanemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotnim pozbawieniem wolności.