Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa dwóch braci, mieszkańców powiatu ostrowskiego.

Zarzuty popełnienia powyższych czynów przedstawiono 24 – letniemu obywatelowi Ukrainy. Zarzucono wymienionemu, że w nocy z 1 na 2 października 2011r. w Ostrowie Wlkp. usiłował dokonać zabójstwa dwóch mężczyzn. W opisie pierwszego czynu wskazano, że działając z zamiarem pozbawienia życia zadał pokrzywdzonemu cios nożem w lewą stronę klatki piersiowej, w wyniku czego doznał on rany kłutej komory serca oraz wstrząsu krwotocznego, co spowodowało realne zagrożenie dla jego życia, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzielenie pomocy medycznej pokrzywdzonemu. W drugim zarzucie opisano podobne działanie, polegające na zadaniu ciosu nożem w lewą stronę klatki piersiowej drugiego pokrzywdzonego, który doznał powierzchownej rany kłutej klatki piersiowej i rany ciętej ramienia.
Opisane zdarzenie miało miejsce przed jednym z lokali dyskotekowych na terenie Ostrowa Wlkp.
Do zatrzymania podejrzanego doszło w wyniku działań policji w dniu 2 października 2011r. Następnie w dniu 4 października 2011r. zastosowano wobec wymienionego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Śledztwo jest kontynuowane.
Czyny zarzucane podejrzanemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo – usiłowanie) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.