Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. prowadzi śledztwo w sprawie spowodowania śmierci 50 - letniego mężczyzny.

Zarzut dokonania powyższego czynu przedstawiono 51-letniej kobiecie, żonie pokrzywdzonego. Wymienionej zarzucono, że w dniu 17 września 2011r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Raszków, w swoim miejscu zamieszkania, znajdując się w stanie nietrzeźwości, zadała trzymanym w ręku nożem kuchennym cios w brzuch swojemu mężowi, w wyniku czego doznał on ciężkich  uszkodzeń ciała w postaci rany kłutej z uszkodzeniem szeregu narządów wewnętrznych, co doprowadziło w dniu 18 września 2011r. do jego śmierci.
Z dokonanych ustaleń wynika, że opisane w zarzucie zdarzenie poprzedziła sprzeczka pomiędzy podejrzaną a jej mężem, do której doszło w zajmowanym przez nich budynku.
Podejrzana została zatrzymana bezpośrednio po zdarzeniu, przeprowadzone wówczas badanie wykazało, że znajdowała się ona w stanie nietrzeźwości.
W dniu 20 września 2011r. zastosowany został wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Czyn zarzucany wymienionej zakwalifikowano jako przestępstwo  z art. 156 § 1 i 3 kodeksu karnego (spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała ze skutkiem śmiertelnym), zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.