Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa 26 - letniej kobiety.

Skierowanym w dniu 19 maja do Sądu Okręgowego w Kaliszu aktem oskarżenia  objęto  25-letniego  mężczyznę.  Wymienionemu  zarzucono,  że w dniu 13 października 2007 r. w Kaliszu działając z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonej, kilkakrotnie uderzył ją w twarz oraz dusił ręką za szyję, przez co spowodował wstrzymanie czynności oddechowych poprzez zadławienie, co doprowadziło do jej śmierci.

Z dokonanych ustaleń wynika,  iż wymienieni wspólnie zamieszkiwali w mieszkaniu oskarżonego na terenie Kalisza. Opisane w zarzucie zachowanie  wymienionego poprzedziła, jak ustalono, sprzeczka między nim a pokrzywdzoną. Zwłoki kobiety oskarżony, wieczorem w dniu 13 października 2007 r., przeniósł do opuszczonego ogrodu znajdującego się na pobliskiej posesji. Do ujawnienia zwłok doszło w dniu 15 października 2007 r. Były one ukryte w krzakach porastających powyższą posesję.

Podejrzany został zatrzymany w dniu 15 października 2007 r., a w dniu 18 października 2007 r. zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie.

W trakcie śledztwa wymieniony został poddany badaniu przez biegłych-psychiatrów. W wydanej opinii stwierdzili oni, że w czasie popełnienia zarzucanego czynu miał on w pełni zachowaną poczytalność.

Początkowo zarzuty udziału w zabójstwie przedstawiono również znajomemu oskarżonego, jednak wobec wykluczenia powyższego udziału śledztwo przeciwko wymienionemu w dniu 7 stycznia 2008r. umorzono.

Czyn zarzucany oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art.148 §1 kodeksu karnego (zabójstwo) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.