Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 78-letniego mężczyzny.

Zarzut popełnienia powyższego czynu przedstawiono 51-letniemu mieszkańcowi Liskowa, pow. kaliski. Wymienionemu zarzucono, że w dniu 2 czerwca 2008 r. w Liskowie, działając z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego, zadał mu dwa uderzenia siekierą w głowę oraz cztery ciosy nożem w tułów, powodując u niego szereg uszkodzeń ciała, które doprowadziły do jego śmierci.

Pokrzywdzony doznał m.in. obrażeń ciała w postaci ran rąbanych czaszki oraz ran kłutych wątroby.

Z dokonanych ustaleń wynika, że podejrzany wraz z pokrzywdzonym w dniu 2 czerwca 2008 r. rano wspólnie spożywali alkohol. Następnie doszło między nimi do szarpaniny, w trakcie której podejrzany, jak ustalono, zadał pokrzywdzonemu ciosy siekierą i nożem.

Zwłoki pokrzywdzonego ujawniono w dniu 3 czerwca 2008 r. w budynku mieszkalnym należącym do podejrzanego. Wymieniony został wówczas zatrzymany, a w dniu 4 czerwca 2008 r. zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie.

Czyn zarzucany podejrzanemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art.148 §1 kodeksu karnego (zabójstwo) zagrożone karą od 8  do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.