Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 44 - letniego mężczyzny i usiłowania zabójstwa jego 71 - letniego ojca.

Zarzuty popełnienia powyższych czynów przedstawiono 63 - letniemu mieszkańcowi Kalisza. Zarzucono wymienionemu, że w dniu 1 sierpnia 2008r. w Kaliszu działając z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia 44 - letniego pokrzywdzonego zadał mu cios nożem w brzuch, powodując ranę kłutą z szeregiem poważnych uszkodzeń wewnętrznych, w wyniku czego  w następstwie wstrząsu krwotocznego doszło do jego zgonu. W drugim zarzucie opisano następnie zadanie ciosów nożem w brzuch i klatkę piersiową kolejnemu, 71 - letniemu pokrzywdzonemu, który również doznał ciężkich obrażeń ciała, realnie zagrażających życiu.

Wymieniony po zdarzeniu przewieziony został do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Opisane w zarzutach zdarzenie poprzedziła sprzeczka pomiędzy podejrzanym i pokrzywdzonymi, którzy zamieszkiwali w sąsiedztwie w bloku wielorodzinnym. wcześniej między nimi istniał długotrwały konflikt.

Podejrzany został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu. W dniu 2 sierpnia 2008r. zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie.

Zarzucane mu czyny zakwalifikowano jako przestępstwo z art.148 §1 kodeksu karnego (zabójstwo) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.