Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa 58– letniego mężczyzny.
Skierowanym w dniu 15 czerwca 2009 roku do Sądu Okręgowego w Kaliszu aktem oskarżenia objęto 49 – letnią kobietę. Zarzucono wymienionej, że w dniu 10 stycznia 2009 roku w Kaliszu działając z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego zadała mu ciosy nożem kuchennym powodując rany cięto – kłute prawej dłoni oraz ranę kłutą pleców penetrującą płat lewego płuca, w wyniku której w następstwie uszkodzenia tętnicy płucnej i wykrwawienia, doszło do jego zgonu.
Wymienieni wraz ze swoim znajomym bezpośrednio przed opisanym zdarzeniem spożywali, w mieszkaniu pokrzywdzonego, alkohol. W trakcie powyższego, jak ustalono, doszło do kłótni podejrzanej z pokrzywdzonym, a następnie - opisanego – zadania mu ciosów nożem. Pomoc medyczną wezwał znajomy wymienionych. Po przybyciu policji doszło do zatrzymania podejrzanej.
Prokurator Rejonowy w Kaliszu skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd powyższy wniosek uwzględnił i w dniu 13 stycznia 2009r.zastosował wobec wymienionej tymczasowe aresztowanie.  
W trakcie śledztwa podejrzana została poddana badaniom sądowo-psychiatrycznym. W ich wyniku biegli stwierdzili, że miała ona w czasie popełnienia zarzucanego jej czynu w pełni zachowaną poczytalność.
Czyn zarzucony podejrzanemu zakwalifikowano jako zbrodnię z art. 148 § 1 kodeks karnego (zabójstwo) zagrożoną karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.