Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 29 – letniego mężczyzny.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 29 – letniego mężczyzny.
Zarzuty popełnienia powyższego czynu przedstawiono jego 30 – letniej siostrze. Zarzucono jej, że w dniu 7 sierpnia 2009r. w Kaliszu, działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia swojego brata, uderzyła go trzymanym w ręku nożem kuchennym w klatkę piersiową, powodując ranę kłutą w okolicy worka osierdziowego i serca, co spowodowało realne zagrożenie dla jego życia.
Do zdarzenia doszło w mieszkaniu, w którym zamieszkiwała podejrzana, jej brat oraz ich rodzina. Czyn opisany w zarzucie poprzedziła, jak ustalono, sprzeczka w której uczestniczyli bracia podejrzanej i jej matka. Wymienieni w czasie zdarzenia znajdowali się w stanie nietrzeźwości.
Prokurator Rejonowy w Kaliszu w dniu 9 sierpnia 2009r. skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej tymczasowego aresztowania. Sąd powyższego wniosku na posiedzeniu w dniu 10 sierpnia 2009r. nie uwzględnił i nie zastosował tymczasowego aresztowania. Prokurator Rejonowy w Kaliszu zamierza złożyć zażalenie na powyższą decyzję do Sądu okręgowego w Kaliszu.
Czyn zarzucony podejrzanej zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo – usiłowanie) zagrożone karą o 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.