Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa  27 - letniego mężczyzny.
Zarzuty dokonania powyższego czynu przedstawiono 27 – letniej żonie pokrzywdzonego. Zarzucono wymienionej, że w dniu 12 listopada 2010r. w Kaliszu działającej z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego, zadała mu cios nożem kuchennym w okolice klatki piersiowej, powodując obrażenia ciała w postaci dwóch ran kłutych, z uszkodzeniem płuca, które spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu „ w postaci choroby realnie zagrażającej życiu”
Z zebranych materiałów wynika, że opisane zdarzenie miało miejsce w mieszkaniu zajmowanym przez wymienionych. Doszło do niego po powrocie podejrzanej z lokalu, w którym przebywała do godzin porannych. Wówczas w trakcie  kłótni - jak ustalono – zadała ona swemu mężowi ciosy nożem. Pokrzywdzony został przewieziony po przybyciu karetki pogotowia ratunkowego do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.
Zatrzymanie podejrzanej, która znajdowała się w stanie nietrzeźwości, nastąpiło bezpośrednio po zdarzeniu. Prokurator Rejonowy w Kaliszu w dniu 19 listopada 2010r. skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec wymienionej tymczasowego aresztowania, który został uwzględniony.
Czyn zarzucany podejrzanej zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo - usiłowanie) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności.