Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 27 – letniego mężczyzny.


Zarzut popełnienia powyższego czynu przedstawiono 40 – letniemu obywatelowi Turcji. Zarzucono wymienionemu, że w dniu 26 listopada 2010r. w Krotoszynie działając z zamiarem pozbawienia życia zadał pokrzywdzonemu cios nożem w okolice brzucha, w wyniku czego spowodował ranę kłutą penetrującą do wątroby, co wywołało „chorobę realnie zagrażającą życiu”.
Do opisanego zdarzenia doszło w jednym z barów na terenie Krotoszyna, w którym pracował podejrzany, w czasie pobytu w nim pokrzywdzonego, jako klienta .
Zatrzymanie podejrzanego nastąpiło bezpośrednio po zdarzeniu. Prokurator Rejonowy w Krotoszynie skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy postanowieniem z dnia 29 listopada 2010r. powyższego wniosku nie uwzględnił Prokurator Rejonowy w Krotoszynie złożył zażalenie na powyższe postanowienie do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Zastosował jednocześnie środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.
Czyn zarzucany podejrzanemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 §1 kodeksu karnego (zabójstwo – usiłowanie) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.