Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 22-letniego mężczyzny.
Zarzut popełnienia powyższego czynu przedstawiono 28-letniemu mieszkańcowi Kalisza. Podejrzanemu zarzucono, ze w dniu 1 maja 2011 roku w Kaliszu, działając z zamiarem ewentualnego pozbawienia życia pokrzywdzonego, zadał mu trzy ciosy nożem kuchennym w klatkę piersiową, brzuch i udo, powodując rany kłute m.in. komory serca i wątroby, co spowodowało ciężki uszczerbek na zdrowiu stanowiący realne zagrożenie dla życia pokrzywdzonego.
Z dokonanych ustaleń wynika, że w nocy 1 maja 2011 roku podejrzany wspólnie z pokrzywdzonym, w swoim miejscu zamieszkania, spożywali alkohol. W trakcie powyższego doszło między nimi do sprzeczki i zdarzenia opisanego w zarzucie.
Kilka godzin po zdarzeniu podejrzany został zatrzymany, a w dniu 3 maja 2011 roku zastosowane zostało wobec niego tymczasowe aresztowanie.
Czyn zarzucany podejrzanemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo – usiłowanie) zagrożone kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.