Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 23 - letniego mężczyzny.

Zarzuty popełnienia powyższego czynu przedstawiono 21 - letniej mieszkance Kalisza. Zarzucono wymienionej, że w dniu 25 czerwca 2011r. w Ostrowie Wlkp. działając z „zamiarem ewentualnym” pozbawienia życia ugodziła pokrzywdzonego nożem w okolice klatki piersiowej, w wyniku czego spowodowała u niego ranę kłutą z uszkodzeniem m.in. płuca i tętnicy międzyżebrowej, co spowodowało realne zagrożenie dla jego życia.

Do zdarzenia opisanego w zarzucie doszło przed położonym w centrum miasta budynkiem, w którym zamieszkuje pokrzywdzony. Poprzedziła je sprzeczka pomiędzy pokrzywdzonym a znajomym podejrzanej, w którego towarzystwie ona przebywała.

W czasie zdarzenia podejrzana była w stanie nietrzeźwości. W złożonych wyjaśnieniach nie potrafiła ona podać motywu swego działania.

Wobec podejrzanej, zatrzymanej kilka godzin po zdarzeniu, zastosowano w dniu 27 czerwca 2011r. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Czyn zarzucany podejrzanej zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo - usiłowanie) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.