Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch kobiet, do którego doszło w listopadzie 2010r. w Tłokinii Wielkiej, pow. kaliski.
Skierowanym w dniu 28 grudnia 2011r. do Sądu Okręgowego w Kaliszu objęto 22-letniego mieszkańca woj. łódzkiego. Wymienionemu zarzucono, że w dniu 3 listopada 2010r., działając z zamiarem pozbawienia życia, zadał wielokrotnie ciosy „narzędziem tępokrawędziastym” w głowę i inne części ciała dwóm kobietom, w wieku 44 i 80 lat, które w wyniku doznanych rozległych uszkodzeń ciała zmarły.
Do opisanego zdarzenia doszło w budynku mieszkalnym zajmowanym przez pokrzywdzone.
Podejrzany, do którego ustalenia doszło w wyniku działań policji, został zatrzymany w dniu 8 sierpnia 2011r. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu, po przedstawieniu zarzutów, skierowała w dniu 9 sierpnia 2011r. do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd powyższy wniosek uwzględnił i zastosował w dniu 10 sierpnia 2011r. wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.
Oskarżony, jak ustalono, był znany pokrzywdzonym. W okresie poprzedzającym opisane zdarzenie przebywał on przez dłuższy czas na terenie miejscowości w której do niego doszło. W czasie zdarzenia, co wynika z zebranych materiałów, był on pod wpływem alkoholu.
W trakcie śledztwa podejrzany został poddany badaniu przez biegłych psychiatrów. W wydanej opinii stwierdzili oni, że wymieniony w czasie zdarzenia miał zachowaną poczytalność.  
Czyny zarzucane podejrzanemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 148 § 1 kodeksu karnego (zabójstwo) zagrożone karą od 8 do 15 lat  pozbawienia wolności, do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.