Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 43–letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o naruszenie nietykalności cielesnej dwóch funkcjonariuszy policji.
Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 19 czerwca 2010r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Lisków, pow. kaliski, naruszył nietykalność cielesną dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w ten sposób, że podczas próby zatrzymania innego mężczyzny kierującego samochodem w stanie nietrzeźwości uderzył wymienionych ręką i poszczuł psami.
Z zebranych materiałów wynika, że dwóch policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w dniu 19 czerwca 2010r. późnym wieczorem  zatrzymywało do kontroli samochód przejeżdżający przez miejscowość położoną na terenie gminy Lisków. Kierujący samochodem nie zatrzymał się i wjechał na drogę do pobliskiej posesji, po czym usiłował zbiec. Policjanci zdołali zatrzymać wymienionego. Wówczas właściciel posesji podszedł do policjantów i pomimo wyjaśnienia mu sytuacji, utrudniał wykonywanie czynności przez policjantów, po czym - jak ustalono - uderzył ich i poszczuł psami. Do zatrzymania oskarżonego doszło po przyjeździe dalszych policjantów.
Przeprowadzone wtedy badanie wykazało, że podejrzany znajdował się w stanie znacznej nietrzeźwości; stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu sięgało 2 ‰.
Wobec podejrzanego Prokurator Rejonowy w Kaliszu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.
Czyny zarzucane oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwa z art. 222 § 1 kodeksu karnego (naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego) zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat.