Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp zakończył skierowaniem  aktu oskarżenia postępowanie przeciwko 25 letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wlkp.  podejrzanemu o przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę 14 letniej wówczas pokrzywdzonej.
W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, w tym uzyskane opinie biegłych oraz zeznania przesłuchanych świadków Prokurator, zarzucił mężczyźnie, że w  okresie pomiędzy lutym  2017 r, a marcem 2017 r . kilkukrotnie dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę pokrzywdzonej.


Jak ustalił Prokurator bezpośrednio przed zdarzeniami objętymi treścią zarzutów pokrzywdzona i oskarżony pozostawali ze sobą w bliskiej relacji towarzyskiej.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego 22 latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, które pozostawały w sprzeczności z innymi dokonanymi w sprawie ustaleniami.
Czyn zarzucony podejrzanemu zagrożony są karą od 2 do lat 12 pozbawienia wolności.
Z uwagi, na poczynione w sprawie ustalenia, wobec oskarżonego stosowane były nieizolacyjne środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.
Obecnie trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim
Maciej Meler