Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. nadzoruje śledztwo przeciwko 17 mieszkańcom Kalisza i Ostrowa Wlkp. podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu obrót substancjami odurzającymi i psychotropowymi.
W dniu 16 maja 2018 r. na polecenie Prokuratura funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Kaliszu dokonali jednoczesnego zatrzymania 14 osób oraz przeprowadzili przeszukania 21 lokali mieszkalnych i użytkowych zajmowanych przez w/w osoby.

W trakcie prowadzonych działań, w jednym z mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim policjanci odkryli uprawę konopi wyposażoną w profesjonalny sprzęt, gdzie rosło kilkadziesiąt krzewów.
Przesłuchani w charakterze podejrzanych usłyszeli łącznie 31 zarzutów m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, brania udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych poprzez ich posiadanie, nabywanie i sprzedaż, w łącznej ilości ponad 27 kilogramów amfetaminy, 297 szt. tabletek ecstasy i 300 gramów marihuany.
Z uwagi na grożącą podejrzanym surową karę oraz obawę matactwa Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 5 podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania, wobec pozostałych zastosowano środki wolnościowe w tym w dwóch przypadkach poręczenia majątkowe w kwocie 20.000 zł
Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez Prokuratora postanowił zastosować wobec wszystkich 5 podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.


Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim
                            
Maciej Meler