Prokuratura Rejonowa w Jarocinie nadzoruje śledztwo w sprawie dokonanego w dniu 14 grudnia 2009r. napadu na sklep w jednej z miejscowości na terenie gminy Kotlin.
Zarzuty dokonania powyższego czynu przedstawiono trzem mieszkańcom Jarocina, w wieku od 21 do 24 lat. Zarzucono wymienionym, że w dniu 14 grudnia 2009r. na terenie gminy Kotlin, pow. jarociński, działając wspólnie dokonali rozboju na ekspedientce sklepu, której grozili przedmiotem przypominającym broń palną, po czym zabrali kasę fiskalną ze znajdującymi się w niej pieniędzmi w kwocie 1 000 zł. W opisie czynu wskazano, że opuszczając sklep podejrzani uderzyli ekspedientkę powyższą kasą. Wymienieni w czasie zdarzenia, jak ustalono, byli zamaskowani.
Podejrzanym zarzucono ponadto dokonanie w nocy z 29 na 30 października 2009r. w Jarocinie włamania do pomieszczeń biurowych jednej z firm, z których zabrali w celu przywłaszczenia dwa laptopy oraz pieniądze, stanowiące mienie o wartości ponad 6 000 zł.
Do zatrzymania trojga podejrzanych przez policję doszło w dniu 17 grudnia 2009r. Prokuratura Rejonowa w Jarocinie w dniu 18 grudnia 2009r. skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania. Sąd powyższy wniosek uwzględnił i zastosował powyższy środek zapobiegawczy,
Podejrzani byli juz wcześniej karani m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu.
Czyny zarzucone podejrzanym zakwalifikowano jako przestępstwa z art. 280 § 1 kodeksu karnego (rozbój) zagrożone karą od 2 do 12  lat pozbawienia wolności oraz art. 279 § 1 kodeksu karnego (kradzież z włamaniem) zagrożone karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.