Prokuratura Rejonowa w Kaliszu w dniu 19 marca 2012 r. skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 34 – letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała.

Wymienionemu zarzucono, że w dniu 23 lutego 2012r. w Kaliszu w wyniku bicia pięściami po twarzy i kopaniu po nogach pokrzywdzonego spowodował u niego obrażenia ciała w postaci rany tłuczonej nosa, a także skomplikowanego złamania nogi, co wywołało ciężki uszczerbek na zdrowiu prowadzący do trwałej niezdolności do pracy.


Z zebranych materiałów wynika, że oskarżony wspólnie z pokrzywdzonym spożywali w barze alkohol. W czasie gdy wracali do swoich miejsc zamieszkania oskarżony zaatakował pokrzywdzonego, którego – jak ustalono – bił  rękoma i kopał. Następnie wrócił do baru, gdzie doszło do jego zatrzymania przez policję, zawiadomioną o zdarzeniu.
Oskarżony wcześniej był karany m.in. za rozbój, a obecnie zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy specjalnej podstawowej.
W dniu 26 lutego 2012r. zastosowane zostało wobec wymienionego tymczasowe aresztowanie.
Czyn zarzucany oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 156 § 1 pkt. 2  kodeksu karnego (spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu) zagrożone karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.