Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła śledztwo w sprawie pogryzienia przez psa kobiety, u której doszło do powstania poważnych uszkodzeń ciała. Skierowanym w dniu 16 marca 2012r. do Sądu Rejonowego w Kaliszu aktem oskarżenia objęto 55 – letniego mężczyznę.

Wymienionemu zarzucono, że w dniu 10 września 2011r. w Kaliszu naraził pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W opisie czynu zaznaczono, że nie zachował on właściwych środków ostrożności przy  trzymaniu psa, rasy bulterier, który ugryzł pokrzywdzoną w nogę, powodując rany szarpane, ze znacznym ubytkiem tkanek.


Do opisanego w zarzucie zdarzenia doszło na terenie ogrodu przeznaczonego dla mieszkańców jednej z kamienic w centrum Kalisza. Pokrzywdzona zamierzała powiesić w ogrodzie wypraną odzież, wówczas zwróciła się do podejrzanego o zabranie znajdującego się w nim psa. Wtedy, jak ustalono, w czasie  otwierania przez wymienionego furtki pies wybiegł i zaatakował pokrzywdzoną, której pomocy udzielił w powstałej sytuacji jej mąż.
Czyn zarzucony oskarżonemu zakwalifikowano m.in. jako przestępstwo z art. 160 § 1 kodeksu karnego (narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia człowieka) zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.