Przestępstwa komunikacyjne

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. nadzoruje postępowanie przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi podkaliskiej miejscowości, podejrzanemu o spowodowanie w dniu 22 stycznia 2019 r. wypadku komunikacyjnego na drodze krajowej nr 25, a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator zarzucił mężczyźnie, że w dniu 22 stycznia 2019 r. na 4 km DK 25 umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieumyślnie spowodował wypadek w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki VW Golf i poruszając się w kierunku Kalisza, wykonując manewr wyprzedzania kolumny pojazdów nie upewnił się czy ma odpowiednia widoczność i dostateczne miejsce do wykonania w/w manewru, czym zmusił jadącego z przeciwnego kierunku kierowcę samochodu marki Citroen C3 do wykonania manewru obronnego i zjechania na pobocze, skąd po utracie przyczepności zderzył się czołowo z pojazdem marki Peugeot 407 , a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp zakończył postępowanie przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi powiatu pyzdrskiego oskarżonemu o spowodowanie w dniu 29 maja 2017 r. w rejonie Wylotowej w Ostrowie Wlkp. wypadku komunikacyjnego w wyniku, którego śmierć poniosła jedna osoba.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych oraz zapis nagrania monitoringu Prokurator ustalił, że oskarżony, kierując. samochodem ciężarowym marki Iveco poruszając się jezdnia drogi ul. Wylotowej w kierunku ulicy Pruślińskiej wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się w przeciwnym ruchu swoim pasem kierującemu motocyklem marki Suzuki.