Zabójstwa

Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie  wszczęła i nadzoruje śledztwo w sprawie zgonu w dniu 28 stycznia 2019 r. jednym z budynków mieszkalnych w Ostrzeszowie 20 letniej kobiety oraz 44 letniego mężczyzny.
Pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na miejscu zdarzenia przeprowadzili niezbędne czynności procesowe w tym oględziny miejsca ujawnienia  zwłok oraz zabezpieczyli kilkadziesiąt śladów biologicznych celem dalszych badan kryminalistycznych.

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp zakończył skierowaniem do Sądu Okręgowego w Kaliszu śledztwo przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi Jarocina podejrzanemu o dopuszczenie się w dniu 15 marca 2018 r. w Cerekwicy Starej przy użyciu noży i bagnetów zabójstwa dwóch osób i usiłowania zabójstwa 3 innych osób, w tym nienarodzonego dziecka oraz spowodowanie obrażeń ciała w postaci ran ciętych ręki u kolejnej pokrzywdzonej.
W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy ustalono, że mężczyzna w okresie poprzedzającym zabójstwo, co najmniej od grudnia 2017 r. za pośrednictwem sieci Internet zakupił kilkanaście noży oraz 2 bagnety a także kominiarkę z nadrukiem czaszki, które to przedmioty zostały przez niego użyte w dniu zdarzenia.